Malzeme ve Üretim Takip Sistemi çözümü, üretim bazlı olarak çalışan firmaların üretim süreçlerini otomasyona kavuşturacak bir çözümdür.

Device

Üretime temel oluşturacak üretim reçetelerinin detaylı olarak hazırlanmasına olanak vermektedir. Böylelikle gelen siparişe göre daha önceden belirlenmiş reçeteler bazında üretime ham madde girdisi planlaması yapılabilmektedir.

Üretim sürecinin barkodlu/karekodlu/RFIDli ve/veya seri numaralı takibine sistem olanak vermektedir.

Gerek üretim süreci esnasında ve gerekse stoklara bakılarak eksik veya fazla üretim denetlenebilmekte, gerektiğinde üretim adetlerinde oynama yapılabilmektedir.

Üretimden girdi yapan stok takip edilebilmektedir. Gerekli durumlarda (daha önceden açılmamış ise) anlık stok kartı tanımlaması yapılabilmektedir.

Stok kartlarında kullanıcıların tüm ihtiyaçlarına cevap verebilecek detaylar bulunmaktadır.

Çözümümüzde yer alan ayrıntılı depo yönetimi modülü sayesinde ister lokal ister uzak nokta depolar tanımlanabilmekte ve giriş/çıkış işlemleri, stok sayım, depolar arası transfer, sevkiyat, araç stok işlemleri gerçekleştirilebilmektedir.

Gerekli donanım uygulamaları ile üretim süreçlerinde otomatik veya manuel veri toplama işlemleri gerçekleştirilebilmektedir.

Malzeme ve Üretim Takip Sistemi çözümü, kendi özellikleri ile kuruluşlardaki bir çok süreci otomasyona kavuşturduğu gibi, halihazırda çalışmakta olan sistemlerle de entegre bir şekilde çalışabilmektedir. Bu tip sistemlere bilgi aktarımı yapıp, ilgili sistemlerden gerekli bilgileri alabilme özelliğine sahiptir (bu özellik bağlantı yapılacak sistemin altyapısı ve teknolojisi ile orantılıdır).