Nesnelerin İnterneti şirketlerin ve tüketicilerin Dünyasında hızla yayılırken Telekomünikasyon sektörü bu devrimin getirdiği yeni zorluklar ile yeni katma değerli çözümlerin kesişim noktasında durmaktadır. Endüstri 4.0 devrimi ile ortaya çıkan yeni iş düzeninde oldukça büyük rol alan Telekom sektöründeki kullanım örnekleri günden güne artmaktadır.

Böylesine önemli bir rol üstlenecek servis sağlayıcılarına, mevcut bilgi teknolojisi alt yapılarını kullanarak, tüketiciye özel hazırlanmış uygulamalar, geniş alan IoT çözümleri ve bunlarla ilintili düzenli hizmetler sunuyoruz. IoT bulut platformumuzu ve çözümlerimizi kullanan Servis Sağlayıcılara aynı zamanda Sınır Bilişim Alt Yapısı sayesinde yeni kazanç yollarının kapısını sonuna kadar açıyoruz. Bununla birlikte, Modemler, IP DSLM, CMTS veya baz istasyonları gibi ağ donanımları için bulut yeteneklerini aktif ederek, Operatörlere kendi alt yapılarını tüketici davranış modellerini ortaya çıkaran ve buna göre hareket eden katma değerli bir hizmet gibi müşterilerine sunma imkanı veriyoruz.

Son olarak, Telekomünikasyon firmalarına, yazılım tabanlı ağ (SDN – Software Defined Networking) ve Ağ Fonksiyonlarının Sanallaştırılması (NFV – Network Functions Virtualization) için bir IoT ara katmanı sunarak operasyonel maliyetlerini en aza indirme imkanı sunuyoruz.

Endüstri 4.0