Üretim, paketleme ve dağıtım alanında kullanılmak üzere sunduğumuz otomatik etiketleme sistemlerimizde, etiketleme ve RFID konusunda dünya lideri üreticilerin etiket yazıcıları ve aplikatörleri kullanılmaktadır. Bu etiket yazıcılara ve aplikatörlere, ihtiyaca göre, otomatik tanıma , konveyör ve uygulama yazılımları gibi eklentiler yapılarak daha verimli ve bütünleşik çözümler sunulmaktadır. Tüm sistemlerimizde önceden basılmış etiket kullanılabileceği gibi anlık bilgilere göre de etiket basılabilmektedir. Anlık bilgilere göre etiket basılacaksa; konveyör üstündeki ürünün barkodu, 2D kodu ya da RFID etiketi otomatik ya da manuel olarak okunarak tanımlama yapılır ve bu tanımlamaya göre etiket üzerinde yer alacak diğer bilgiler bir etiket formatında hazırlanarak ürünün üzerine uygulanması sağlanır.

Otomatik Etiketleme

Alttan Otomatik Etiketleme;
Alttan etiketleme sistemi, hattan geçen ürünlerin boylarının değişkenlik göstermesi durumunda uygulanan bir çözümdür. Ürünler bölünmüş olan iki konveyör parçasının arasına geldiğinde etiket paketin alt tarafına yapıştırılır. Önceden basılmış etiket kullanılabileceği gibi anlık bilgilere göre de etiket basılabilmektedir.

Alttan ve Üstten Otomatik Etiketleme;
Ürün ve içerik etiketlerinin ayrı ayrı yapıştırılması gereken durumlarda uygulanan bir çözümdür. Ürün iki konveyör parçasının arasına geldiğinde aynı anda ürünün üzerine bir etiket yapıştırılırken, alttan da diğer etiket yapıştırılmaktadır. Tarafımızdan sunulan etiketleme yazılımı ile tek komutta iki etiketin birden uygulanması sağlanarak iki etiketin daima eşleşiyor olması garantilenmektedir.

Önden ve Yandan Otomatik Etiketleme;
Kolinin bitişik iki yüzüne etiket yapıştırılması gereken durumlarda uygulanan bir çözümdür. Bu uygulama ile, koli istiflendiği zaman bir taraftaki etiket daima görünür olacaktır. Konveyör üzerindeki koli etiketleme alanına geldiği zaman etiket ilk yüzden yapıştırılmaya başlanır ve diğer yüze doğru kıvrılır. Buna alternatif olarak döner konveyör parçası ile önce bir yüze sonra koli çevrilerek diğer yüze de etiket yapıştırılabilir.

Hassas Otomatik Etiketleme;
Ampul, şişe, tüp ve tıbbi ürünlerin küçük kutularının üzerine etiket yapıştırılması gereken durumlarda uygulanan bir çözümdür. Bu ve benzeri ürünler etiketleme esnasında hassas tutuş gerektiren ürünlerdir. Mevcut üretim hattının en uygun yerine yerleştirilen etiketleme sistemi ile ürünlere hiçbir zarar vermeden otomatik etiketleme yapılabilmektedir.

Otomatik Palet Etiketleme;
Paletlerin üzerine sabit ya da hareketli olarak etiket yapıştırılması gereken durumlarda uygulanan bir çözümdür. İsteğe bağlı olarak, paletin sadece ön yüzüne etiket yapıştırılabildiği gibi hem ön hem de yan yüze etiket yapıştırılabilmektedir. Palet tartım sistemi mevcutsa, sunacağımız yazılım ile palet ağırlık bilgisi de alınarak etiketin üzerine uygulanabilmektedir.