İç ve Dış Ünite ürünleri için planlama bölümünde Nice Label Etiket Tasarımı programı üzerinden yapılan etiket tasarımlarının dinamik içeriklere göre entegre edilmesi ve üretim planına göre hem etiket ofisinde hem de üretim hattı üzerinde yazdırılmasına yönelik hazırlanmış özel yazılım projesidir.

Sistemin Ana Bileşenleri:

  • Etiket Otomasyonu ve Hat Üstü Kontrol Sistemi Yazılımı
  • Axiomtek Endüstriyel Panel PC
  • SICK Okuyucu
  • TEC Barkod Yazıcı

Kısaca Sistemin İşleyişi:

Sistem, Yönetim bölümü, Etiket Ofisi bölümü ve Hat Üstü Kontrol bölümü olmak üzere 3 ana bölümden oluşmaktadır.

Yönetim bölümünde; Nice Label Etiket Tasarım programı üzerinden tip etiketleri, barkod etiketleri ve ürün etiketleri tasarlanır. Yapılan bu tasarın bilgileri ve ilgili malzeme için gerekli dinamik alanlar sisteme tanımlanır. Sistem üzerinden tüm etiket revizyonları tarih ve versiyon numarası ile takip edilebilir.

Etiket Ofisi bölümünde; SAP sisteminden otomatik olarak alınan iş emirleri seçilere istenilen etiketler istenilen barkod yazıcılardan yazdırılır. Yazdırma esnasında sistem ilgili etiketin güncel revizyonuna ve güncel malzeme bilgilerine göre etiket içeriğini otomatik olarak ayarlar.

Hat Üstü Kontrol bölümünde; Üretim hattından geçen ürünler iç ünite hatlarında otomatik okuyucularla, dış ünite hatlarında el okuyucuları ile algılanarak bulunulan hattın özelliklerine göre gerekli etiketler otomatik olarak yazdırılır.

* Aplikatör ve barkod yazıcı konusundaki çözüm ortağımız Aybil Bilişim ile birlikte yapılmıştır.