Endüstri 4.0 devrimi, üretim süreçlerini bir dönüşümden geçirerek yeniden şekillendirmekte ve Endüstriyel Nesnelerin Interneti (Industrial Internet of Thing) de bu dönüşümün en önemli ve hızlandırıcı unsuru olmaktadır.

Nesnelerin Interneti (Internet of Thing) ile güç kazanan endüstriyel otomasyon çözümleri ile, üretim yapan tesisler ve ürünlerin kendisi bilgisayarlı donanımlarla donatılabilirler ve standart ağ araçları ile birbirlerine bağlanabilirler. Bu donatım ve bağlantının sağlanması bir üretim hattının ayrı bölümlerinin gerçek zamanlı olarak birbiriyle iletişim kurmasını, tüm imalat sürecinin izlenmesini ve kontrol edilmesini çok daha kolaylaştırmaktadır.

Solutera olarak sunduğumuz IoT platformu, gerekli donanımlarla donatılmış ve iletişimi sağlanmış üretim tesisleri için, çok çeşitli sensörler, kontrolörler, makineler ve ağ geçitleri ile kolayca entegre olup birlikte çalışabilirliklerini sağlayan bir kontrol merkezi olarak hizmet vermektedir.

Bu birlikte çalışabilirlik ve veri paylaşımı sayesinde, üretim hattının ayrı bölümleri, farklı olaylara anında tepki vermek ve konfigürasyon ayarlarını bu doğrultuda değiştirmek konusunda daha esnek ve duyarlı olurlar. Aynı zamanda, arıza tahmini ve sorun giderme de daha güvenilir ve anlaşılabilir hale gelir.

Sunduğumuz IoT platformu, uygulama ve veri işleme seviyelerinde, endüstriyel otomasyon, tahmine dayalı bakım ve uzaktan izleme için uçtan uca IoT uygulamalarını hızla bir araya toplamak adına bulut etkinleştirme ve veri işlemi için zengin özelliklere sahiptir.

Endüstri 4.0

Share This Post!

Join Over 500,000 Students Enjoying Avada Education Now

Become Part of Avada University to Further Your Career.

[contact-form-7 404 "Bulunamadı"]